ha van a okostelefon android lény samsung, huawei, motorola, xiaomi, többek között biztosan láttad, hogy a képernyő alján három navigációs gomb található, az egyik kör alakú. Általában a legtöbb ember ezt a gombot használja az okostelefon főmenüjének megnyitásához; azonban kevesen tudják, hogy van egy titkos opciója, amely nagyon hasznos lehet az Ön számára. A közösségi hálózatokon felhasználók ezreit nyűgözte le ez a trükk, amely Androidon nem érhető el. Mit csinál? Itt fogjuk elmondani.
Lehet, hogy nem ismeri, de a telefon alján található három ikont (kör, négyzet és háromszög) navigációs gomboknak hívják, és az Android felhasználók bizonyos műveleteket hajthatnak végre, például hazatérhetnek, megtekinthetik az összes megnyitott alkalmazást és visszatérhetnek. a képernyőre, amelyet korábban néztek.
Bár elég hasznos gombokról van szó, az utóbbi években néhány márka, mint például a Motorola vagy a Samsung elhagyja őket, ugyanazoknak a felhasználóknak kell a beállításokhoz menniük és aktiválniuk őket. Ez azért van így, mert ezek a gyártók elkötelezettek a gesztusokkal történő navigáció mellett, ami hasonló az Apple iPhone-jához.
Mire valók a navigációs gombok?
Bár bizonyos esetekben helyváltoztatásra van lehetőség, különösen a háromszög és a négyzet ikon, a három navigációs gomb ugyanazt a funkciót látja el minden androidos telefonon, legyen az Samsung, Motorola, Huawei, Xiaomi, Oppo stb. Az alábbiakban elmagyarázzuk, hogy mindegyik mire való. az egyik arra való
- Kör: A gomb megnyomásával a telefon főképernyőjére jut
- Négyzet: Miután megnyomta, látni fogja az összes megnyitott alkalmazást
- Háromszög: Visszalépésre szolgál, akár az olyan alkalmazásokban, mint a Facebook, akár az internet böngészésekor.
Kör gomb titkos funkciója
Ha az okostelefonon a három navigációs gomb aktiválva van, tudnod kell, hogy a kör alakú ikonnak van egy titkos funkciója is, amiről nagyon kevesen tudnak. Az aktiválása meglehetősen egyszerű, csak néhány másodpercig le kell nyomni, és látni fogja, hogy aktiválva van google asszisztens (Google Asszisztens)
Ha még soha nem használta a Google Asszisztenst, akkor tudnia kell, hogy ez egy virtuális asszisztens. Csakúgy, mint a Siri vagy az Alexa, minden parancsot követni fog. Például nyissa meg a WhatsApp alkalmazást, lépjen be a Facebookba, hívjon (a kapcsolattartó neve), keressen információt egy bizonyos témában, többek között egyéb kérések között.
Miért érdemes az okostelefont repülés közben „repülő üzemmódba” kapcsolni?
Nikita Schmidt, aki pilótaként dolgozik egy magáncégben, feltárta a valódi okait annak, hogy az utasoknak miért kell kötelezően repülőgép üzemmódba kapcsolniuk okostelefonjukat.
„Valószínűleg hallottál már olyan nagyon bosszantó hangot az audiorendszerből, amely időnként akkor hallatszik, amikor mobiltelefon van a közelben. Az okostelefonok rádiósugárzása nagyon erős lehet, akár 8 W-ot is” – tette hozzá a pilóta.
A kiadvány szerint, ha több utas kezdi meggondolatlanul használni okostelefonját a gépen belül, nagyon bosszantó zaj hallatszik a rádióban, ami kényelmetlenséget okoz a pilótáknak és a légiirányítóknak.